wtorek, 6 listopada 2012

Pan Pieróg z kapustą (producent Tesco)Na pytanie „Co jesz jako drugie śniadanie w pracy/szkole?” duża część respondentów odpowie: drożdżówki, pizzerinki, paszteciki, drożdżowe pierogi ze słonym nadzieniem.

Jak bardzo popularny jest to segment naszego piekarnictwa, może się przekonać każdy, kto zajrzy do dowolnej budki/sklepu z pieczywem. Na pierwszym planem cała masa wymienionych przekąsek, ze szczególnie modnymi mini pizzami. Podobnie w hipermarketach. Oczy mi się zaświeciły, gdy zobaczyłem piękne duże pierogi z nadzieniem kapuścianym. Do dziś sen z powiek spędza mi wspomnienie wielkich drożdżowych pierogów wypełnionych obficie masą z soczewicy i pieczarek. Niestety, dziś nigdzie nie mogę takich znaleźć.Pieróg z Tesco jest całkiem sporych rozmiarów (ale uwaga, w tej samej cenie trafiają się mniejsze i większe sztuki – trochę to nie fair, powinny być wobec tego na wagę). Jasne ciasto zostało obficie potraktowane ziarnami: sezamem, siemieniem lnianym (strzelam) i słonecznikiem, oraz oprószone kryształkami soli, które dodają fajne słone akcenty. Ciasto na rogach chrupiące, ale nieco zbyt bułczane jak na mój gust. W środku kiszona kapusta, uduszona, dobrze przyprawiona pieprzem i jakimiś ziołami (może to majeranek?), w smaku bez zarzutu. Brakuje choć odrobiny pieczarek (o grzybach leśnych nie śmiem marzyć).

Pieróg zjedzony szybko i bez zadławienia. Głód na chwilę zaspokojony.

A jakie są wasze ulubione przekąski z piekarni?

==Radar==

Cena: 2,99 zł

Ocena: 7/10

+ odpowiedni rozmiar
+ dobre, odpowiednio przyprawione nadzienie
+ dużo ziaren – zdrowych, że hej

- nieco zbyt suche ciasto
- cena

8 komentarzy:

 1. Może nie takie wyszukane, ale ją lubie chleb cebulowy cudnie smakuje sam jak i z dodatkami. Pisz częściej bo trzeba długo czekać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Cebularze w Carrefourze. polecam. choć nie wszędzie są tych samych rozmiarów i w tej samej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ło matko to ten blog jednak działa?
  Hurraaa wróciłem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja stawiam na słodkie!!! Pączki! Najlepiej te najmniej zdrowe oponki, takie jak w Dunkin Donuts! mniam!

  OdpowiedzUsuń
 5. z Lidla takie dwunadzieniowe półfrancuskie ciastka za 1,29 zł są bardzo dobre, mniam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedzenie dla tłuszcza i innego plebsu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plebs to wchodzi na blog o 23 i hejtuje pieroga z kapustą.

   Usuń
 7. Nie polecam kupowania gotowych produktów z grzybami leśnymi. Widziałam jakie carrefour skupował grzyby na wsi pod poznaniem. Spytałam pana co będą z takimi brzydkimi grzybami robić (przypleśniałe od wilgoci, robaczywe, mszyca, i poobgryzane przez ślimaki) powiedział, że to wszystko idzie na suszenie i dalej albo na sprzedaż albo na zupki. Ostroo.

  OdpowiedzUsuń