wtorek, 13 listopada 2012

Krakuski Herbatniki o smaku szarlotki + Biszkopty o smaku ciasta wiśniowego (producent Bahlsen Polska)Temat znany od dawna w cukiernictwie: jabłka i wiśnie. Jak wypadają w wykonaniu Bahlsena w serii „Smaki dzieciństwa”?
Herbatniki o smaku szarlotki to zwykłe kruche ciasteczka z dodatkiem kostki jabłkowej. Herbatniki miło chrupią i są wystarczająco słodkie. Kawałeczki zżelowanej masy jabłkowej dodają nieco kwaśnego posmaku, ale jest ich na tyle mało, że trudno na nie trafić. Rysunek na opakowaniu pozostaje niestety w sferze artystycznej wizji artysty plastyka.


Określenie „szarlotka” mocno na wyrost, brakuje choćby cynamonu, który jest dla mnie nieodłącznym elementem tego smaku. Na plus brak tłuszczu utwardzonego.

Waga: 155 g
Cena: 2,99 zł (Tesco)

Ocena: 6,5/10


Biszkopty o smaku ciasta wiśniowego z czekoladą – i znowu producenta poniosła fantazja. Ostatnio smaki kojarzone z ciastami są bardzo popularne (vide: jogurty), jednak szafuje się nimi zdecydowanie na wyrost. Tu mamy do czynienia ze standardowymi biszkoptami z galaretką owocową pokrytą warstwą czekolady. Każda szanująca się fabryka czekolady ma taki produkt w swoim portfolio i są to wyroby bardzo do siebie zbliżone.


Biszkopty Bahlsena nie wychodzą przed szereg z jednym wyjątkiem – biszkopt jest ciemnobrązowy, czekoladowy w smaku. Bardzo smaczny. Miękki, ale i suchy, nie rozlatujący się w palcach. Galaretka mocno wiśniowa, aczkolwiek nieco przesłodzona. Czekolada bardzo dobra: błyszcząca, ciemna, „strzela” w zębach – tak jak być powinno.

Na plus użycie pektyny zamiast żelatyny wieprzowej do galaretki.

Waga: 145 g
Cena: 2,99 zł (Tesco)

Ocena: 8/10

==Radar==

3 komentarze:

  1. Szarlotkowych nie jadłem, nie kręci mnie taki smak. Biszkopty w wiśnią - bardzo smaczne. Zresztą połączenia czekolada-wiśnia jest klasyczne i wyśmienite. Moim faworytem z serii Smaki Dzieciństwa jest jednak trzeci wariant - makowiec. Ot zwykłe ciastka z dodatkiem maku ale jakie dobre! Aktualnie jedne z moich ulubionych ciastek w ogóle.

    OdpowiedzUsuń
  2. Posmakuj o smaku makowca. Swietne :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Co do biszkoptów to jedno sprostowanie, one nie są właśnie z galaretką jak inne tego typu ciastka, tylko z marmoladą, a to zasadnicza różnica.

    OdpowiedzUsuń