poniedziałek, 15 października 2012

Ciasteczka Q-ki czekoladowe (producent Auchan)Zwykle omijam szerokim łukiem hipermarketowe piekarnio-ciastkarnie, by nie ulec pokusie zakupu ciastek wypełnionych margarynowym kremem. Ale tym razem potrzebowałem pieczywa... Gdy mój wzrok padł na te ciemnobrązowe koliste obiekty w plastikowym pudełku, wiedziałem, że muszę je mieć.

Te ciastka są naprawdę duże! I jest ich pięć, co oznacza niezłą wyżerkę nawet dla kilku osób. Z pozoru nie zapowiada się zbyt atrakcyjnie, ale smak rekompensuje tę wizualną zgrzebność. Ciastka są twarde, chrupiące, w środku nieco bardziej plastyczne, lekko gumiaste. Smakują czekoladowo, choć tu oczywiście piekarnia musiała przyoszczędzić, bo proszku czekoladowego jest tylko 3%. Wyglądają bardzo swojsko, domowo wręcz. Jeśli nie macie zbyt dużych umiejętności kucharskich lub po prostu wam się nie chce, możecie naściemniać gościom, że to wasze autorskie dzieło (wykujcie na pamięć przepis) – na pewno się nie zorientują. Chyba że czytali ten wpis...Główną wadą jest wyczuwalny po zjedzeniu ciastka smak oleju palmowego, który jest super tanim i dość tandetnym tłuszczem spożywczym. Można by go zmienić na lepszy, ku zadowoleniu smakoszy chrupania.

==Radar==

Waga: 250 g
Cena: 5,49 zł

Ocena: 6/10

+ ogromne czekoladowe ciasteczka
+ prawie jak domowe
+ spora ilość za rozsądną cenę

- użyty w produkcji olej palmowy nie jest moim ulubieńcem
- a gdyby tak dodać kawałki czekolady? Albo przynajmniej więcej kakao/proszku czekoladowego?

2 komentarze:

  1. w lidlu( tydz ang i herbaty) sa teraz ciastka maslane ktore w skladzie maja tylko make przenna maslo 32% i sol http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-C154E922-08817146/lidl_pl/hs.xsl/index_30648.htm

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda że Auchan nie podaje kaloryczności swoich produktów - ciastka mnie też smakowały ...

    OdpowiedzUsuń