poniedziałek, 10 września 2012

Krew drzew – Oryginalny kanadyjski syrop klonowy (producent Alleghanys Maple Farms, Kanada; dystrybutor Aldi)Czym byłyby poranne pancakes bez dużej kropli syropu klonowego? Przed wami symbol Kanady – syrop klonowy!

Przysmak ten powstaje poprzez wiercenie otworów w pniach klonowca cukrowego (zwanego klonem kanadyjskim) i „spuszczenie” z niego soku – z 40 litrów soku otrzymuje się, poprzez odparowanie wody, ok. 1 litra syropu. Ekolodzy pewnie już szykują na Radara noże do skalpowania...


Syrop w charakterystycznej butelce ma kolor starego bursztynu, konsystencją przypomina świeży miód. Tego zapachu nie da się z niczym pomylić – można go wyczuć w słodyczach, w których syropem klonowym zastąpiono cukier. Jest bardzo słodki, ma lekko „przypalony” smak.


Do czego można go używać? Oczywiście do słynnych amerykańskich naleśników, ale też do innych deserów, lodów, twarożków, a nawet słodzenia kawy i koktajli (wypróbowane!). Nie jest to tani produkt – jego cena jest zbliżona do ceny prawdziwego miodu. Za to od miodu jest mniej kaloryczny. Produkt nie zawiera żadnych konserwantów – czysty syrop klonowy, nic więcej. Warto mieć w swojej kuchni!

==Radar==

Pojemność: 250 ml
Wartość energetyczna: 356 kcal w 100 ml
Cena: 14,95 zł

Ocena: 8/10

+ charakterystyczny smak
+ naturalny słodzik
+ bajer! (laski na to lecą)

- nie jest to tani produkt
- wbrew pozorom dość szybko się zużywa

6 komentarzy:

 1. warto nadmienić iż są różne rodzaje syropu "kolory"

  Vermont Fancy
  Medium Amber
  Dark Amber
  Grade B
  Commercial Grade

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie podobno wycofali ze sprzedaży... za bardzo przypominał złoto i ludzie się mylili :3

   Usuń
 2. smak fenomenalny, lecz cena wysoka. Osobiście natomiast polecam zakup 1L podczas pobytu w Niemczech, względnie gdy ktos mieszka w rejonie przygranicznym. Pojemnik 0,75 kosztuje 4,99Euro w Tesco.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem szczerze - nigdy w życiu nie próbowałem syropu klonowego, choć kilka razy miałem go w ręce, to nigdy nie zdecydowałem się go kupić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj powiedzieli mi w Aldi, że syropu klonowego nie ma i już nie będzie... a w innych sklepach widziałem znacznie droższy...

  OdpowiedzUsuń