piątek, 4 listopada 2011

We are the mutants from People's Republic of China


Dla porównania: cena 1 kg polskiego miodu wielokwiatowego w skupie: 8,50-9 zł. Cena tego samego miodu w detalu: 20-30 zł/kg (info za: http://pszczelipark.pl). I teraz pomyślcie, czy naprawdę chcecie skorzystać z tej auchanowej promocji.

==Radar==

12 komentarzy:

 1. wiesz, to jest straszne. kiedyś w Carrefourze z ciekawości przejrzałam ich miodową ofertę i na dziesięć miodów, które wzięłam pod lupę tylko dwa były bez chińskich domieszek.

  OdpowiedzUsuń
 2. a jakie to chińskie domieszki?? nie słyszałam o tym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki napis w składzie się pojawia - miody spoza Unii Europejskiej - to właśnie słodki chińczyk.

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej biznes. Osobiście kupuję miód z pasieki na Lubelszczyźnie. Słoik - 50zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. zrób test czosnku....

  OdpowiedzUsuń
 6. Najgorsze ze ludzie te chinszczyzne masowo przed swietami wykupia. Straszne to i smutne.

  OdpowiedzUsuń
 7. ale konsument świadomy ominie taką "ofertę" z daleka i kupi miód a nie produkt pszczelopodobny z dodatkiem antybiotyków i innego badziewia.
  Uświadamiać zatem należy, tak jak to miało miejsce w przypadku pangi, tilapii. Mam wrażenie, że się tego jakoś mniej kupuje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Są dwa testy które każdy może wykonać samemu w domu sprawdzające czy miód jest wysokiej jakości.
  Pierwszy to test ołówkowy - "rysujemy" ołówkiem po miodzie rozlanym na np. talerzyku. Jak ślad po ołówku będzie się mazał, pojawiał to znak, że miód jest zły.
  Drugi test to wlanie miodu do szklanki z wodą. Muszą pojawić się dwie osobne warstwy, miodu oraz wody, nie może się zrobić mieszanka (bez ingerencji).

  OdpowiedzUsuń
 9. Odnośnie testu ołówkowego,to zadziała on wyłącznie na ołówku kopiowym. Jeśli będzie "pisał po miodzie" to znaczy, że miód jest rozwodniony, bo ołówek kopiowy działa właśnie pod wpływem wody (konkretnie ślini się jego końcówkę, wówczas pozostaje trwały zapis na papierze). Grafitowy ołówek, użyty do testu pokaże niestety, że każdy miód jest dobry:(

  OdpowiedzUsuń
 10. Test olowkowy nie do konca jest pewny. Bywa ze pszczelarz odwiruje miod nie do konca dojrzaly co nie znaczy zafalszowany. Dobrym testem jest test w szklance wody :) Na poczatku jest link do strony pszczeli park. Strona zawodowa i prowadzona przez specjalistow ... nie komercyjna. Duzo pisza o tym co pszczoly daja ludziom.

  OdpowiedzUsuń