wtorek, 29 listopada 2011

Kupujesz oczami – Ruote Tricolore (producent Muggia, Włochy; dystrybutor Lidl)


Kiedyś kupowaliśmy portfelem i dlatego najważniejsza była cena, a towary mogły leżeć na podłodze. Dziś coraz częściej zwracamy uwagę na opakowanie i wygląd produktu. To właśnie dlatego nawet najtańsze dyskonty upodabniają się do delikatesów i zamawiają produkty coraz lepszej jakości.

Zasadniczo jest to ten sam trójkolorowy makaron, który już kiedyś opisywałem, tyle że droższy. Opakowanie robi swoje. Czarno-szare pudełko z okienkiem, no i ta srebrna pieczątka z wielkim „DELUXE” pośrodku. Nie wstydźmy się tego, że lubimy ładne rzeczy, nawet jeśli za nie trochę przepłacamy. Ja się nie wstydzę. No może czasem, gdy kupię coś naprawdę niepotrzebnego.

A i sam kształt makaronu jest śliczny. Tylko spójrzcie.
Poza kształtem niczym się nie różni od tego przywołanego powyżej. Smakuje identycznie. Skład ten sam (barwniki to odwodnione pomidory i szpinak). I choć zapłaciłem więcej za to samo, wcale nie czułem się z tego powodu oszukany. Zawiłe są ścieżki ludzkiego umysłu.

==Radar==

Waga: 500 g
Cena: 5,99 zł

Ocena: 9/10

+ bardzo smaczny oryginalny makaron, który nigdy się nie rozgotowuje
+ kształt – aż chce się go fotografować
+ eleganckie pudełko

- cena wyższa od makaronu w „zwykłym” opakowaniu

9 komentarzy:

 1. a ja w Biedronce widziałem dziś kawior! 9,99 zł za słoiczek. Towary delikatesowe w dyskontach, kto by pomyślał kilka lat temu..

  OdpowiedzUsuń
 2. W lidlu też jest kawior za 9,99 ale jest to kawior z Taszy uznawany za podróbkę kawioru

  OdpowiedzUsuń
 3. Na ostatnim zdjęciu brakuje w jednym kole kawałka opony. Radzę reklamować! Tym bardziej, że cena jest wysoka! Wręcz BARDZO wysoka!

  OdpowiedzUsuń
 4. stuk w lidlu był już 5 lat temu. jesteś opóźniony platformersie

  OdpowiedzUsuń
 5. > Zawiłe są ścieżki ludzkiego umysłu

  Polecam obejrzeć (16min) ;)
  http://www.ted.com/talks/lang/en/rory_sutherland_life_lessons_from_an_ad_man.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Liczę na to, że następny wpis będzie o czymś, co można podać do tego makaronu (jakiś sos, czy coś w tym stylu) i zobaczymy jak ten makaron wygląda po ugotowaniu.

  Gdziekolwiek, jakkolwiek - miłego dnia,
  Kytutr

  OdpowiedzUsuń
 7. A najśmieszniejsze, że dokładnie ten sam makaron, w kolejnej wersji opakowania - jako makaron świąteczny - w czasie najbliżeszego tygodnia luksusu będzie w Lidlu kosztował 3,99 zł. Najwyraźniej taniej się produkuje makaron w kształcie gwiazdy betlejemskiej, niż fancy opon ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. stiw dżobs na ludzkim ulubieniu snobizmu zrobił niezłą kaskę ;) tak oftopikowo sobie napisałem.

  OdpowiedzUsuń
 9. obijasz się z wpisami :>

  OdpowiedzUsuń