środa, 20 października 2010

Mielone raz!... razy pięć! - Kotlety mielone (producent Abbelen Fleischwaren GmbH, Niemcy, dystrybutor Biedronka)


Produkt dla zatwardziałych starych kawalerów i leniwych żon.  czytaj dalej

Tak zwana garmażerka nigdy nie była obiektem westchnień zachwytu – bo nie na tym polega jej rola, żeby zastępować dania restauracyjne. Na pewno jednak czasem się przydaje, by uratować domowy posiłek. Każdy z doświadczenia wie, że garmażerka dzieli się na ohydną, zjadliwą i tą nawet-nawet. Frykadele dostępne w Biedronce (Lidl ma bardzo podobne, być może nawet od tego samego producenta) należą do tej ostatniej grupy. To uczciwie zrobione kotlety mielone z 80-procentowym udziałem mięsa wieprzowego. Stosunek mięso-wypełniacz zaskakująco dobry, co odbija się pozytywnie na smaku. Kotlety mogłyby być jak na mój gust trochę ostrzej przyprawione, ale wiadomo, że fabryka musi wytwarzać produkt dla mas, a nie pojedynczych degeneratów. Znaczy, tfu, smakoszy.

Producent podaje aż cztery sposoby na przygotowanie kotletów: w mikrofalówce, piekarniku, na patelni lub we frytownicy. Ja wybrałem trzeci sposób, bo miałem ochotę na dużą dawkę cebuli. Stąd też ten niepokojący pewnie niektórych z was tłuszczyk na talerzu – bez obaw, został wchłonięty przez zgniecione ziemniaczki. Tak jest dobrze :)



A gdyby komuś został jeden samotny zawodnik – a mnie został – można go wykorzystać do zrobienia wypasionych domowych cheesburgerów. Oto prosty przepis. Dwie małe bułki przekrajamy na pół i kładziemy na płaskiej części plaster sera żółtego. Kotlet również należy przeciąć wzdłuż, ponieważ jest bardzo gruby. Obie połówki podsmażamy krótko na patelni, żeby się podgrzały. Teraz kładziemy je na ser, na wierzch lądują krążki cebuli, które zaostrzą smak. Zamykamy całość bułczanym wieczkiem i na kilka minut wkładamy do gorącego piekarnika. Gdy ser się rozpuści, cheesburgery są gotowe. Dobre wyszyły!

==Radar==

Waga: 500 g, kaloryczność: 297 kcal w 100 g
Cena: 6,99 zł

Ocena: 7/10

+ wysoka zawartość mięsa
+ duża paczka, wykarmi całą rodzinę
+ dobry stosunek ceny do jakości

- smak nie zachwyca, ale też trudno mu coś zarzucić

6 komentarzy:

 1. 7PLNów za pół kilo? Drogo, szczególnie wziąwszy pod uwagę fakt, że za tę samą cenę można przygotować mielone HomeMade w bardzo krótkim czasie. I przyprawić tak, jak się ma na to ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. tak z ciekawosci spytam.. zjadłeś tą 5 za jednym zamachem?

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy z 21.13 - pomyśl chwilę nad sensem swojego komentarza. Radar przedstawił produkt dla tych którzy albo nie umieją własnoręcznie zrobić kotleta bądź mają przy stole stado głodnych nastolatków którzy po za wszystkim pragną mięsnego posiłku natychmiast! Osobiście zgadzam się z opinią Radara. Kotlety są solidne, miękkie i smaczne. Faktycznie mogły by być bardziej doprawione - po gotowym produkcie spodziewałbym się lepszego smaku. Ale jak na szybki obiad polecam również.

  OdpowiedzUsuń
 4. ale można je przecież na patelni :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Biedronka zastąpiła je jakimś dziadostwem, może w innych marketach da się je jeszcze kupić

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie a wy wiecie ile ludzie zarabiaja pzy produkcji !!glodowe pensje pracuje w ABBELEN to wiem i to nie jest normalny zaklad to niemiecki oboz pracy .Nie kupujcie tego badziewia niemieckiego bo nie wyobrazacie sobie za ile i jak pracuja tam ludzie glownie Polacy wykorzystuja nas za 5euro ma godzine (sednia stawka gwarantowana przez panstwo niemieckie to 9,60)pozatrudniali prawnikow krorzy tylko siedza i szukaja luk prawnych zeby okrasc pracownika z godzin pracy urlopu itp. itd. Pzestrzegam przed ABBELENEM

  OdpowiedzUsuń