piątek, 16 kwietnia 2010

Dużo za niewiele, zaproście rodzinę - Apetito Familijna z szynką, salami, pepperoni i pieczarkami (producent nieznany, dystrybutor Biedronka)


Na początek ważna informacja: ta pizza Apetito nie ma nic wspólnego z wcześniej opisywanymi pizzami Apetito Cztery sery i z kurczakiem. Jest i dobra wiadomość: tym razem udało się zrobić ciasto bez smalcu!  czytaj dalej

Wygląda na to, że Biedronka eksperymentuje z nowymi dostawcami – o ile producent wspomnianych „smalcowych” pizz pochodził z Polski, to ta została już zrobiona w enigmatycznie potraktowanej „UE”. Czyli należy przypuszczać, że w Niemczech. Wskazuje na to rodzaj ciasta, typowy dla mrożonek z Bundesrepubliki: jest cienkie, twardawe, obojętne w smaku, z ładnym brzeżkiem. Dodatkowo chwalą się, że jest to pizza „z pieca kamiennego”. Jasne i zapewne w tej fabryce mają 100 takich pieców, a w każdym na kamiennej płycie spoczywa pizza, która w Biedronce kosztuje 7 zł. Prawie się nabrałem!

Producent czaruje też ładnym pudełkiem i rzekomą obfitością dodatków. Mamy tu i szynkę, i salami, i kiełbaskę pepperoni, i pieczarki... Nie zaprzeczę, one rzeczywiście tam są, ale w dość skromnych ilościach. Salami było może z pięć sztuk na cały potężny placek, szynkę z trudem odnalazłem w postaci mikroskopijnych kwadracików, pepperoni też gdzieś się pochowało... Dobrze, że przynajmniej pieczarek nie powiórkowali, tylko dali w postaci widocznych plasterków. Salami nie jest najwyższych lotów, ale też nie smakuje najgorszą padliną.


Po upieczeniu pizza wygląda całkiem dobrze, nawet odrobinę pachnie ziołami. Sera nie jest zbyt dużo, ale wystarczająca ilość. Trochę razi zbyt duża ilość sosu pomidorowego (na szczęście jest smaczny), w którym dodatki zdają się dostojnie pływać. Generalnie nie jest to zła pizza, została zrobiona uczciwie, a jej rozmiar sprawi, że najedzą się nią nawet trzy osoby. Co prawda dodatków tyle co na o połowę mniejszej pizzy, ale za taką cenę można się pokusić o dodanie paru drobiazgów typu pieczarki czy wędlina we własnym zakresie.

==Radar==

Waga: 750 g
Cena: 6,99 zł
----------------
Ocena: 6/10

+ dużo za niewiele
+ dobre ciasto
+ w miarę przyzwoite dodatki

- za dużo sosu
- za mało dodatków
- brak informacji o producencie

8 komentarzy:

 1. Także ostatnio próbowałem, ale smak nie jest powalający

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodatków może i nie jest tak mało, ale faktycznie, sosu jest zdecydowanie za dużo. Komfort jedzenia takiej brei jest lekko mówiąc niski.

  Mimo wszystko, pizzą najadło się dwóch solidnych mężczyzn :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale "salami pepperoni" jest bez przecinka :P To jest "salami pepperoni" a nie "salami i pepperoni". Radar, czytam Cię od dłuższego już czasu, ale tutaj mnie rozczarowałeś jako znawca kuchni :P

  OdpowiedzUsuń
 4. no i tu bym polemizował, gdyż na tej pizzy są dwa rodzaje kiełbasy: salami duże i małe - zakładam, że to małe to pepperoni, choć mogę się mylić, w każdym razie w składzie na pudełku jest oddzielnie potraktowane salami i pepperoni, tak jak napisałem w teście. co nie zmienia faktu, że obu wędlin jest bardzo mało jak na tak dużą powierzchnię do zagospodarowania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A to zwracam honor, bo opakowania nie czytałem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. niezla ta pizza nie powiem, ale ta 4 sery byla lepsza, ktos wie czego wycofali i czy ewentualnie sie pojawi jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
 7. Napisałem dwa dni temu maila do bok-u Biedry z pytaniem, czy planują jeszcze sprzedawać 4 sery. Na chwilę obecną odpowiedzi brak

  OdpowiedzUsuń
 8. biegunka po każdym zjedzeniu pizzy familijnej z biedronki. Kupowałam synowi i myślałam że jest bezpieczna, ale jak sama spróbowałam też mnie pogoniło
  NIE POLECAM :(

  OdpowiedzUsuń