niedziela, 28 marca 2010

Nic specjalnego – Marcello Pizza speciale (producent nieznany, Niemcy; dystrybutor Polo Market)


Lubicie być robieni w balona? Tak? No to możecie sobie wierzyć w te wielkie pieczarki na zdjęciu z pudełka.

Opakowanie sporo obiecuje. Po otwarciu pudełka już tak miło nie jest. Pieczarki, które na zdjęciu wyglądają bardzo apetycznie w rzeczywistości są tylko strzępkami grzybów jak na taniej zapiekance i nie mają żadnego smaku. A szkoda, bo to mogła być naprawdę dobra pizza. Salami jest całkiem w porządku, dorównuje temu użytemu w pizzy Papaliny, szynka nie rani podniebienia metalicznym smakiem mielonki, jak to się często zdarza w tego typu mrożonkach. Ciasto cienkie, z ładnie wyrastającym brzegiem, o smaku zbliżonym do tego z pizzerii.


Rozdrobnione pieczarki to nie jedyna wada. Marcello speciale w ogóle nie ma „włoskiego smaku”, ani w zapachu, ani w smaku nie wyczuwam oregano. Sera dali co prawda dwa rodzaje (mozzarella i edamer), ale tylko tyle, by związać składniki na placku, ani grama więcej niż to niezbędne. Ogólnie po zjedzeniu tego produktu miałem tylko wrażenie wypchania żołądka bez żadnej przyjemności ze spożywania jednego z ulubionych dań.

Ot przeciętniak. Zjeść, zapomnieć.

==Radar==

Cena za 350 g: 5,99 zł
---------------
Ocena: 6/10

+ wędliny są ok
+ na ciasto też nie będę narzekać
+ cena

- bez smaku
- brzydko potraktowane pieczarki
- bije z niej nijakość

4 komentarze:

 1. Hehe, porównanie tej pizzy do produktu z lidla pokazuje znaczenie jakości składników i przyprawienia :). Bo pod względem konceptu pizze identyczne. U mnie włada teraz Alberto z carrefoura, a w pudle prezentuje się tak:
  http://picnicb.ciao.com/de/8680991.jpg
  Ja kupuję w miejscowym "kerfurze". Póki co najlepsza mrożonka jaką jadłem. Polecam :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprostowanie - nie jest to marka carrefoura, da się ją dostać gdzie indziej, produkt niemiecki, ale po prostu tam jest najłatwiej dostępna.

  OdpowiedzUsuń
 3. jaka cena tej pizzy kerfurowej?

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie 8,35. Wcale nie jest wybitnie duża, trochę większa od znanej powszechnie Ristorante.

  OdpowiedzUsuń