środa, 3 marca 2010

Browar.biz ogłosił wyniki plebiscytu na piwo roku 2009 (jakiś czas temu)


Najlepsze moim zdaniem miejsce do dyskusji o piwie w naszym kraju, serwis Browar.biz (a dokładniej jego rozbudowane forum) w drugiej połowie lutego ogłosił wyniki dorocznego plebiscytu na najlepsze polskie piwo.

Dla stałego bywalca „Browarbizu” nie jest zaskoczeniem, że laury zdobyły piwa z małych i średnich browarów. To właśnie one, poszukując oryginalności i zaskoczenia konsumenta w starych recepturach, zapomnianych metodach warzenia czy wreszcie eksperymentach z nowymi smakami, mają najwięcej do zaoferowania piwoszowi, którego nie satysfakcjonuje masowa produkcja koncernów. Mnie tym bardziej cieszy, że trzy piwa, które wyróżniłem w swoim rocznym podsumowaniu (Ciechan Miodowe, Grand Imperial i Noteckie) zajęły czołowe miejsca również w plebiscycie Browar.biz.

Z wynikami możecie zapoznać się tutaj. Warto sobie wynotować te nazwy i sukcesywnie testować, bo naprawdę jest w czym wybierać! Wyboru dokonali użytkownicy forum, a więc konsumenci i samozwańczy znawcy tematu :)

==Radar==

5 komentarzy:

 1. A powiedzcie mi gdzie mam szukać takich piw?Bo raczej w osiedlowym monopolowym czy w hipermarkecie nie znajdę tego.No i jak wygląda cena takiego piwa z pierwszego miejsca?

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudne pytanie; dostępność zależy od regionu, w którym mieszkasz, im bliżej małego browaru, tym łatwiej i taniej kupić. Przykładowo, Noteckie w okolicy Czarnkowa kosztuje jakieś 1,70 a na Śląsku ok. 2,50. Niektóre piwa z mniejszych browarów można kupić w hipermarketach (np. Amber w Carrefour), czasem trzeba sobie obczaić jakiś mały sklepik i cisnąć właściciela, żeby sprowadzał ambitniejsze browary.

  Kliknij tag "piwo", a znajdziesz recenzje wielu z tych piw wraz z cenami

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za odpowiedź.Będę musiał bardziej zainteresować się tematem bo w okolicy na pewno coś takiego powstaje(Lublin).Myślałem,że cena będzie z kosmosu a tu normalna.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Sklepy które sam odwiedzam, warte polecenia:
  Delikatesy Alkoholowe - Tumidajskiego 2
  Piwosz - Jutrzenki 10
  Uwaga alkohole! - Nadbystrzycka 107
  Piwowar - Braci Wieniawskich 5

  A i w Delimie, Almie i hipermarketach wybór jakiś bywa.

  OdpowiedzUsuń
 5. W Szczecinie są zdaje się dwa puby (m. in. Le Petit Paris) gdzie można Miodowe i insze Noteckie z kija dostać. Polecam przy okazji wizyty poszukać tego miejsca. Warto.

  OdpowiedzUsuń