piątek, 12 lutego 2010

Słodki lowelas - Magnus (producent Browar Jagiełło)


Oto obiecane drugie spotkanie z produktami browaru z Chełma-Pokrówki. Tym razem karmelowe piwo ciemne reklamowane hasłem „Słodka strona ciemnego piwa”. Jak najbardziej słusznie.   czytaj dalej

Ciekawe czy wszystkie piwa od Jagiełły się tak mocno pienią, bo i tym razem nalałem cały kufel piany. Tym razem była koloru kawowego. Bardzo gęsta, opadała powoli, pozostawiając firanki na ściankach kufla. Pociągając nosem wyczułem miły, słodki zapach, jakby gorących karmelków lub innych słodyczy (byliście kiedyś w fabryce słodyczy? Ja tak. To najpiękniejszy zapach, jaki sobie można wyobrazić). Kolor – ciemny brąz, pod światło mocna herbata. W smaku Magnus jest bardzo słodki i początkowo praktycznie bez akcentów palenia. Pojawiają się one dopiero w miarę wygazowywania. Pora wspomnieć o największym atucie Magnusa: uwarzono go z aż pięciu słodów: pilzeńskiego, monachijskiego, karmelowego jasnego i ciemnego oraz barwiącego. Obyło się bez witaminy C. Pod koniec kufla piwo staje się nieco cięższe, bardziej esencjonalne.


Warto nadmienić, że nie jest to oranżadka typu Karmi – zawiera 7% alkoholu – więc bądźcie ostrożni z serwowaniem go młodszej siostrze. Dziewczęta pełnoletnie już po dwóch łykach spojrzą na was łaskawszym wzrokiem.

==Radar==

Cena: 2,25 zł (Olo)
---------------------
Ocena: 8/10

+ bombowo się pieni
+ słodziutki bez brzydkiego posmaku popiołu
+ potrafi zauroczyć

- szybko traci gaz
- pod koniec wyczuwalny smak palenia

2 komentarze:

  1. Go, go Browary Jagiełło spod Chełma!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. cena już 4 złote niestety ;/

    OdpowiedzUsuń