piątek, 22 stycznia 2010

Mały brutal – Noteckie jasne pełne (producent Browar Czarnków)


Oto kolejny mistrz kategorii muszej z Czarnkowa. Walczy wyjątkowo brutalnie i stosuje niedozwolone chwyty. Trzy, dwa, jeden – nokaut!   czytaj dalej

To już trzecie i ostatnie w ofercie tego unikatowego browaru piwo. Najmniej wydawałoby się niezwykłe – ot po prostu jasne pełne, jakich wiele – a jednak zaskakujące i dostarczające sporych wrażeń. Nie bez przyczyny użyłem metafory z dziedziny boksu. Noteckie jasne to nie jest milusie piwko dla kobiet czy metroseksualnych chłopaczków. Ono wali bez uprzedzenia między oczy, nie patyczkuje się z nikim. Chcesz się z nim zmierzyć – spróbuj, ale uważaj, żebyś nie oberwał!


Po nalaniu do kufla pieni się krótko i burzliwie. Masa wielgaśnych bąbelków wybucha niekontrolowaną chmurą pędząc w górę na wolność. Gwałtowna reakcja uspokaja się po chwili, piana szybko znika, a wysycenie spada. Teraz jesteś sam na sam z konkretnym chmielowym (ale bez skunksa!) zapachem i ostrym, zdecydowanie goryczkowym smakiem. Bogactwo smaku ukierunkowane jest na męskie, twarde doznania. Jednak nie ma mowy o zalaniu podniebienia kwasem wywołującym zgagę. Każdy łyk to buzująca w ustach gorycz i chwila ciepła w żołądku. Moc 5,6% alkoholu w sam raz. Akcenty słodowe bardzo ukryte, dominuje goryczka.

Masz jaja – spróbuj!

==Radar==

Cena: 2,25 zł
--------------------
Ocena: 8,5/10

+ wyraziste
+ bez kompromisów, to nie kraina łagodności ani smooth jazzu
+ tylko naturalne składniki

- brak informacji o pasteryzacji
- zalatuje trochę budką z piwem (ale niektórzy to lubią)

8 komentarzy:

 1. no jasne ze brak informacji, z opisu wynika, ze wszystko to dzięki TEMU właśnie

  OdpowiedzUsuń
 2. a gdzie jest w ogolę można dostać w okolicach Gliwic albo Zabrza ?
  albo gdzie sam się w nie zaopatrzyłeś :D bo już kiedyś chciałem spróbować je ale nie ma to jak dostać piwo regionalne..
  Pozdrawiam Tom

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystkie 3 Noteckie można kupić w delikatesach Piast na placu Piastów i w sklepie Olo w Sośnicy. u Ola jest taniej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przykrością stwierdzam że to Noteckie jest po prostu niedobre. Do Ciechana nie ma ŻADNEGO porównania. A wszystkie Noteckie i nie tylko sa dostępne w Almie

  OdpowiedzUsuń
 5. Ups, pomyłka nie w Almie tylko Piotrze i Pawle. Alma pod względem polskich piwek jest fatalna

  OdpowiedzUsuń
 6. wszystkie 3 noteckie to jest to co misie lubią najbardziej.. i nawet udało mi się znaleźć jeden lokal w poznaniu, gdzie serwują je w prawdziwych kuflach! miodziooo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Im bliżej browaru, tym taniej. Mieszkam trochę w Poznaniu, trochę na wsi, niedaleko Chodzieży. Noteckie Niepasteryzowane w Poznaniu: PiP 2.43PLN, Chata Polska 2.54PLN. Na wsi, Noteckie Niepasteryzowane: 1.79PLN, Noteckie Jasne: 1.69PLN. Ktoś z Poznania chce większe ilości, mogę od czasu do czasu przywieźć ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ogólnie wiadomo, że to piwo niepasteryzowane. Więc napisik niepotrzebny (Vide podsumowanka).

  OdpowiedzUsuń