poniedziałek, 17 sierpnia 2009

Spar w Polsce - 10 nowych sklepów do końca roku

Do końca tego roku w sieci Spar w Polsce może pojawić się nawet 10 nowych sklepów. Aktualnie sieć posiada w Polsce 58 sklepów w różnych formatach oraz dwa centra dystrybucyjne.

Zdecydowaną większość polskiej sieci Spar stanowią sklepy Spar Market. Jest to koncepcja skierowana do niezależnych sklepów detalicznych o powierzchni sprzedaży do 400 mkw., z pełnym asortymentem suchych produktów spożywczych i różnych artykułów o krótszej trwałości - głównie owoców i warzyw, produktów nabiałowych i mięsnych. Takich sklepów jest w Polsce już 51. Oprócz tego działa również jeden sklep formatu Eurospar. To z kolei koncepcja przeznaczona dla sklepów o powierzchni od 1000 do 2500 mkw. Są to sklepy, w których realizuje się głównie cotygodniowe, rodzinne zakupy. W niektórych sieciach krajowych Spar eksperymentuje się obecnie z Eurospar Freshmarketami, które prowadzą sprzedaż głównie świeżych artykułów spożywczych.

Sieć zamierza też rozwijać swoją działalność w formacie convenience. (tzw. sklepy wygodne, u nas są to np. Zabki czy sieć ABC - przyp. Radar). Firma na swojej stroni mtwierdzi, że jest największą na świecie siecią sklepów supermarketów - w Polsce jednak markety Spar póki co stanowią raczej ciekawostkę przyrodniczą na tle wszędobylskiej Biedronki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz