środa, 19 sierpnia 2009

Puchatek mówi: łee! – Miodowe (producent Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie)

Tak się ucieszyłem z faktu, że mogę spróbować piwa z Nakła, że przeoczyłem kilka przesłanek sygnalizujących niechybne rozczarowanie. Najważniejsza to skład, ale o tym za chwilę. Przede wszystkim moja ekscytacja wynikła z pewnej pomyłki: kilka dni temu czytałem o produktach browaru Ciechan. Ciechan - Krajan, brzmi podobnie. W każdym razie cały entuzjazm przeniosłem na Krajana.

Tymczasem piwo Miodowe z młodego browaru w Nakle to tak naprawdę produkt piwnopodobny. Miodu w nim ani śladu (w przeciwieństwie do wspomnianego Ciechana), jest za to słodzik syntetyczny i aromat miodowy. I to czuć, i jest to przykre uczucie. „Piwko” ma zapach i smak cukierków miodowych z dodatkiem ziółek na kaszel. Zalatuje jakby anyżkiem. Po każdym łyku na podniebieniu i zębach zostaje słodkawo-apteczny smaczek. Piwna baza prawie niewyczuwalna, goryczki prawie nie ma. Kolor ładny, bursztynowy, ale piany bardzo mało, mało też gazu. Mam wrażenie jakbym pił jakiś rozwodniony syropek. Mam nadzieję, że nie dostanę od tego sraczki :(

Nieudany pierwszy kontakt z browarem Krajan. W lodówce stoi jeszcze Irlandzkie – tym razem podejdę do niego z odpowiednią dozą sceptycyzmu.

==Radar==

Cena (w Polo Markecie): 3,49 zł
--------------------------------
Ocena: 3/10

+ butelka, etykieta

- gdzie ten miód?
- cena niewspółmierna do jakości
- sztuczny, cukierkowy smak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz