poniedziałek, 17 sierpnia 2009

Irlandzkie jogurty Glenisk już niedługo w Polsce

Firma rodzinna Glenisk z miejscowości Killeigh w Irlandii planuje wprowadzić swoje jogurty organiczne do polskich i słowackich sklepów. Firma istnieje od 1987 r., zatrudnia 45 osób, jej ubiegłoroczne obroty sięgnęły 12 mln euro. Jak wyjaśnia Vincent Cleary, założyciel i dyrektor zarządzający w Glenisk, w obliczu kryzysu, który mocno uderzył w Irlandczyków, firma postanowiła zaoferować konsumentom o 50 proc. więcej jogurtów za tę samą cenę, dzięki czemu sprzedaż tych produktów wzrosła o 20 proc.

Ekspansja na nowe rynki to kolejny sposób firmy na recesję. Do polskich sklepów trafi m.in. jogurt organiczny yum-yum, nazywany w Irlandii „niebem w tubce” – od rodzaju opakowania. Będzie to pierwszy na naszym rynku tak opakowany jogurt zawierający kultury bakterii probiotycznych. Polscy konsumenci będą też mogli spróbować organicznych deserów z czekoladą, karmelem i owocami leśnymi. Glenisk zamierza przeznaczyć na dystrybucję swoich produktów w Polsce około 450 000 euro. Jogurty oraz desery mają pojawić się w sklepach z nabiałem oraz w minimarketach na Śląsku oraz w Małopolsce wczesną wiosną roku 2010.

Na stronie producenta www.glenisk.com wypatrzyłem produkty z mleka koziego, mam nadzieję, że one również pojawią się u nas. Może ktoś z czytelników mieszka lub mieszkał w Irlandii i napisze coś na temat tych produktów - czy warto na nie czekać?

Info za: Wiadomości Handlowe

1 komentarz:

  1. One są genialne, przedwczoraj wróciłam z Irlandii i jestem od nich strasznie uzależniona!!! Tylko widze, że post jest dość stary, a jogurtów jak nie było tak nie ma:(

    OdpowiedzUsuń