czwartek, 2 lipca 2009

Solidnie, ale bez polotu – Pizza Speciale thin crust (producent nieznany, Czechy, dystrybutor Tesco)

Pizze z Lidla wyznaczyły pewien standard w moim fastfoodowym smaku, dlatego teraz każdą inną pizzę czeka nieubłagane porównanie do produktów Papaliny. Tym razem wrzuciłem na ruszt pizzę produkcji czeskiej sprzedawaną w Tesco.

Pierwsze wrażenie jest bardzo korzystne. Pizza ma większą wagę i grubsze ciasto niż placki Papaliny. Po upieczeniu wygląda i pachnie nieźle. Udało mi się ją nawet dobrze zrumienić, a spód nie uległ zwęgleniu. Plus. Dodatki bardzo konserwatywne, żadnych szaleństw. I dobrze, pod warunkiem, że będą odpowiednio wysokiej jakości. Wszystko wydaje się być w porządku, dopóki nie spróbujemy szynki. Salami jest świetne, zwłaszcza lekko podpieczone. Pieczarek trochę mało, ale dobre, na szczęście nie powiórkowane, tylko pokrojone. Do tego dwa rodzaje sera (mozzarella i edam) i nie najgorszy sos pomidorowy (choć brakuje trochę przypraw; jest oregano, ale słabo wyczuwalne). I niestety, te wszystkie pozytywy psuje szynka. Jest po prostu paskudna! Ma obrzydliwie konserwowy, chemiczny smaczek. Ciasto – przyzwoite, nieco twardawe, ale w granicach akceptacji, i wystarczająco sprężyste, aby nie popękać pod wpływem wysokiej temperatury.

Pizza Speciale z Tesco to solidny średniak. Nie rozczarowuje, bo czego można oczekiwać za taką cenę, ale też nie zaskakuje specjalnie pozytywnie. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobre salami, ale to za mało, żeby zachwycić.

==Radar==

Cena za 385 g: 5,65 zł
--------------------------------
Ocena: 6,5/10

+ pyszne salami
+ niezłe ciasto
+ rozsądna cena

- ohydna szynka

- mało włoskich przypraw

3 komentarze:

  1. Dlatego z tych tescowych pizz dobra jest z samym salami, fakt sos malo wyrazny w smaku ale odczego jest dobry ketchup jak np: kania z lidla. ps opcja hawajska porazka szynka nie dobra ale anans dziwny w smaku mydlany.

    OdpowiedzUsuń
  2. a ja wbije sie tak w srodek i moze i bez sensu, ale z pochwalami - panski blog zapewnil mi godzine doskonalej rozrywki (z watkiem edukacyjnym) i kilka szczerych parskniec ze smiechu. prosze kontynuowac misje i wciaz badac nowe gatunki potraw. to fascynujace!

    OdpowiedzUsuń
  3. Zmienil sie producent tej pizzy teraz jest made in gemrany i szynka jest szynką, salami dobre, lepsze sery

    OdpowiedzUsuń