niedziela, 7 czerwca 2009

Niedroga namiastka kokosowego raju – Cool Coconut (producent nieznany, Niemcy, dystrybutor Tesco)

Jest to chyba najlepszy baton firmowany przez Tesco – w niezbyt efektownym opakowaniu kryją się dwa niewielkie batoniki kokosowe oblane mleczną czekoladą. Nadzienie całkiem udane, o wyraźnym smaku kokosowym (ale nie łudźmy się, wiórki kokosowe stanowią w nim jedynie 24% zawartości). Co do czekolady – bardzo dobra i dość gruba. Jedyne zastrzeżenie, jakie mam, jest tradycyjne i pewnie dla niektórych nudne – za słodko, za słodko! Wiem, że dzieciaki tak lubią, ale słodycze jedzą nie tylko dzieci!

Najmilszą niespodzianką jest cena. Warto kupić większy zapasik i władować do lodówki – na zimno smakuje najlepiej.

==Radar==

Cena: 0,85 zł
----------------------
Ocena: 7/10

+ tanio
+ dwa batoniki w pełni zaspokajają łaknienie słodyczy

- za słodkie!

3 komentarze:

  1. Jak za ta cene nie ma co narzekac baton dobry i zawsze tanszy od bounty

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka mała ciekawostka: specjalnie sprawdziłem i Baton Bounty na ,którym jest wzorowany Cool coconut ma zawartość (wiórki kokosowe stanowią w nim jedynie 21% zawartości) natomiast w batonie Tesco jest 24% czyli o 3% więcej. Wychodzi na to ,że jest tańszy, bogatszy i równie smaczny co pierwowzór ,a może i nawet lepszy czy też taki sam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kilka razy kupowałem cool coconut oraz bounty dla porównania i muszę przyznać że mi baton tesco smakuje lepiej, ma więcej wiórków, czekolada w nim jest równie smaczna, a cena znacznie bardziej atrakcyjna. W Biedronce można dostać jeszcze baton "cocos" również wzorowany na bounty lecz ten jest już odrobinę gorszy, jednak również atrakcyjny cenowo.

    OdpowiedzUsuń