niedziela, 8 lutego 2009

Ą,ę, czyli zapiekanka po burżujsku – 2 Baguettes Prosciutto (producent Freiberger Lebensmittel GmbH, Niemcy, dystrybutor Biedronka)

Zapiekanki, które robię samodzielnie w domu, zwykle składają się z kilku akurat dostępnych w lodówce składników. Zapiekanki (tu występujące pod dumną nazwą bagietek prosciutto, co jest pomieszaniem z poplątaniem francuskiego z włoskim; ale Niemcy już tacy są) Alberto sprzedawane w Biedronie są tak nabite dodatkami, że szczęka opada ze zdumienia, kiedy się czyta skład na opakowaniu. Czego tu nie ma! Szynka, wędzonka (ponoć jakaś specjalność z Kassel), pomidory, pieczarki (w bardzo niewielkiej ilości), ser edamski, cebula, a nawet szczypiorek! Niestety ten ostatni zupełnie nie ma smaku świeżego szczypiorku i służy raczej jako dekoracja. Trochę przeładowane te zapiekanki, nieprawdaż?

Ale najważniejsze, że smakują całkiem dobrze. Bagietki są chrupiące, a połączenie różnych wędlin z dwukolorową cebulą (jest biała i czerwona) daje przyjazny kubkom smakowym efekt. Jedna osoba będzie miała z tego całkiem smaczną kolacyjkę. A stosunek ceny do jakości bardzo dobry.

==Radar==

Cena: 2,59 zł
------------------
Ocena: 7,5/10

+ dużo składników
+ niska cena

- czasem więcej nie znaczy lepiej

- mało pieczarek

2 komentarze:

  1. blad - te zapiekanki sa do kupienia w kauflandzie, a nie w biedronce

    OdpowiedzUsuń
  2. tak się składa, że te akurat zakupiłem w biedronce. więc nie błąd. a jeśli są też w kauflandzie, to tym lepiej dla klientów kauflanda :)

    OdpowiedzUsuń