czwartek, 15 stycznia 2009

Ekspansja Muellera i czekolada Krafta

Rzeczpospolita donosi, że w Polsce ma rozpocząć działalność niemiecki koncern mleczarski Mueller Group, jeden z największych producentów przetworów mlecznych w Europie. Plany są ambitne, Mueller Polska ma w ciągu 3 lat zostać wiceliderem rynku jogurtów. Firma chce odebrać klientów działającym w Polsce koncernom Danone i Zott. Na początek br. przewidziano zmasowaną kampanię reklamową produktów Muellera.


Lokalna bawarska mleczarnia założona przed ponad 120 laty przez rodzinę Muellerów, w ciągu ostatnich 40 lat pod wodzą obecnego szefa Theo Muellera przekształciła się w międzynarodowego giganta zatrudniającego ponad 5 tys. pracowników w całej Europie. Firma na razie nie zamierza przejmować ani budować fabryki w Polsce - to zależy od tego, czy produkty przyjmą się na rynku. Należy zatem oczekiwać, że jogurty z logo Mueller będą do Polski importowane. Ciekawe jak to wpłynie na ich cenę?


Inna ciekawa wiadomość dotyczy koncernu Kraft Food, który zdecydował o wprowadzeniu na polski rynek "kultowej" belgijskiej czekolady Cote d'Or. Produkowana jest ona od końca XIX wieku. Na razie nie znana jest cena tabliczki w detalu, jednak z pewnością tanio nie będzie:)


==Radar==

3 komentarze:

  1. dobra inforamcja produkty mullera sa supe. wkoncu kraft tez wporwadza nowosci wkoncu

    OdpowiedzUsuń
  2. u mnie w markecie czekoladka piatke bez grosza kosztuje

    OdpowiedzUsuń
  3. "Alles muller oder Was?" - Pamiętam stare reklamy z kablówki niemieckiej ;]

    OdpowiedzUsuń