poniedziałek, 10 listopada 2008

Dla żołnierza, nie dla pułku – Nasze przysmaki: Grochowa (producent: P.P.H. Mispol-Dytrybucja Sp. z o.o., dystrybutor: Biedronka)

Całkiem przyzwoita propozycja na szybki obiad, a właściwie na jego początek. Grochówka, zamknięta w poręcznym worku, jest gęsta i zawiesista, rzeczywiście grochowa w smaku. Pływają w niej też bardzo niewielkie kawałki kiełbasy i warzyw: ziemniaków i marchewki. Znacznie lepiej by to wyglądało i smakowało, gdyby warzywa były większych rozmiarów, a zamiast kiełbasy – ciut zalatującej konserwą – wolałbym boczek. Nie wiem dlaczego, ale każda grochówka, jaką miałem okazję próbować poza domem, była za słona. Tak jest i z tą. Jak by producent zapomniał, że już kiełbasa jest mocno słona i należy uważać z soleniem samej zupy. Nie jest co prawda przesolona, ale denerwujące drapanie w gardle pozostaje.

Przyczepię się jeszcze do informacji na opakowaniu, wg której jest to porcja na 2 osoby. To oczywiście fikcja – mi starczyło na jeden (duży co prawda), nie zapelniony po brzegi talerz – a dodałem jeszcze trochę wody, żeby wypłukać gęstą zawartość z torebki. Reasumując: przyzwoity posiłek dla jednej osoby (co niestety stawia pod znakiem zapytania opłacalność zakupu), który mógłby być lepszy, gdyby producent dokonał pewnych korekt w recepturze.

==Radar==

Cena: 2,95 zł
--------------------------
Ocena: 6/10

+ gęsta, solidna grochówka
+ wygodne opakowanie

- za słona
- nieciekawa kiełbasa

- porcja dla jednej, a nie dwóch osób

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz