piątek, 10 października 2008

Freskovita – kefir chłodnik (producent SM Mlekovita)

Pomysł świetny – zamiast na słodko, warzywnie. Kefir o smaku chłodnika litewskiego, czyli zupy z buraczkami i ogórkiem podawanej na zimno. Idealny napój na gorące dni i nie tylko, także po prostu na ugaszenie pragnienia. Pomysł zatem świetny, trochę gorzej z wykonaniem. Po pierwsze: kefir czy chłodnik? Producent nie może się zdecydować. Po drugie: do smaku prawdziwego chłodnika jeszcze daleka droga. Dominuje smak kefiru, a najważniejszy składnik – buraki – jest ukryty w cieniu. Przydałoby się użyć więcej buraczków albo chociaż dodać soku buraczanego. W miejsce ogórka zielonego chętnie ujrzałbym ogórka kiszonego. Do tego trochę bardziej wyraziste przyprawy (czosnek i koperek) i byłoby genialnie. A tak jest tylko w porządku.

Warto jednak pochwalić Mlekovitę za sam pomysł wypuszczenia produktu o takim składzie oraz za poręczne i estetyczne opakowanie. Zasłużone sześć z plusem i zachęta do dalszych prac nad tego typu produktami.

==Radar==

Cena: 2,19 zł (zakupiono w Kauflandzie)

----------------------------------------------

Ocena: 6,5/10

+ oryginalny pomysł
+ mimo pewnych niedostatków, dobrze smakuje
+ nieprzesolony
+ wygodna buteleczka

- trzeba jeszcze popracować nad recepturą
- za mało najważniejszego składnika – buraków (tylko 1% objętości!)
- cena – za 330 g to trochę za drogo

1 komentarz:

  1. Jaki to ma termin przydatności do spożycia? Pewnie nie zastąpi zrobionego własnoręcznie w domu ze świeżych produktów.

    OdpowiedzUsuń